Masowanie blachy, czyli wypychanie wgnieceń od wewnętrznej strony blachy

masowanie blachy

Uszkodzenie karoserii to problem, który może powstać w wyniku różnych czynników. Powodem może być, chociażby niespodziewana zmiana pogody, która przynosi opady gradu.Kolejna przyczyna to drobne stłuczki, które mogą zdarzyć się niemal codziennie, szczególnie podczas poruszania się po parkingu. Drobne wgniecenia niekiedy wywoływane są także przez kamyki, które odbijają się od naszego auta podczas przyspieszania i poruszania się z większą prędkością. 

Jeśli Twoje auta posiada takie nieestetyczne znaki, być może zastanawiasz się, jak sobie z nimi poradzić? Jednym ze skutecznych sposobów jest tzw. masowanie blachy. Na czym polega taki proces? I jakie są jego zalety? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie.  

Masowanie blachy – co to?

Pod ciekawie brzmiącą nazwą kryje się metoda polegające na delikatnym rozprostowywaniu blachy przy pomocy odpowiednich narzędzi. Technika ta wymaga dużej wprawy, ale przynosi doskonałe efekty. Pozwala nawet całkowicie zniwelować wymagające poprawek punkty. Nazwa nawiązuje do masowania, ponieważ karoseria jest prostowana przez stosunkowo długi czas, a cały proces musi zostać przeprowadzony z wyczuciem. Masowanie blachy to nie „klepanie”, dlatego pożądane efekty uzyskamy, tylko łącząc cierpliwość i fachowe podejście.  

Aby cały proces mógł zostać przeprowadzony dokładnie, konieczne jest dotarcie do wewnętrznej strony wgniecenia. Niekiedy wymaga to zdemontowania wybranych elementów tapicerki lub nawet usunięcia dodatkowych części nieuszkodzonej blachy. Oczywiście masowanie przeprowadzane jest w sposób najprostszy na elementach karoserii, takich jak przednia maska lub bagażnik. 

O czym pamiętać?

Masowanie blachy to proces, który wymaga wcześniejszego przygotowania i wykorzystywania specjalistycznych narzędzi. W większości przypadków niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnych hebli i miękkich młotków z podbijakami. Potrzebne są także wypychacze blacharskie o różnych kształtach, grubościach i końcówkach, które należy dokładnie dopasować do charakteru uszkodzenia. Odpowiednie narzędzia połączone z wprawną ręką specjalisty mogą zdziałać cuda! 

Masowanie blachy to jedna z podstawowych metod, która wykazuje liczne zalety. Przede wszystkim wykorzystuje ona naturalną sprężystość materiału i nie ingeruje w wierzchnią warstwę lakieru. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielkie uszkodzenia wymagają fachowego podejścia, precyzji i skupienia. Warto więc zwrócić się o pomoc do fachowca, bo dobry efekt ma największą wartość.  

Nasza oferta

Jeśli szukasz ekipy specjalistów, którzy w 100 procentach zadbają o Twoje auto, dobrze trafiłeś. Nasi profesjonaliści dobrze wiedzą, co należy zrobić, by karoseria Twojego auta powróciła do dawnej świetności. Każde nasze działanie oparte na wiedzy i doświadczeniu połączonymi z nowoczesnymi technikami. Sprawdź naszą ofertę jeśli potrzebujesz omówionego tu masowania blachy lub innej usługi skierowanej do aut osobowych, aut dostawczych, aut ciężarowych, a nawet naczep, koparek, czy ciągników.  

Podobne wpisy